Wystawa poświęcona polskiemu Harcerstwu - na Wieży Ratuszowej

Od 2 listopada w Wieży Ratuszowej (II piętro) w Świdnicy można będzie oglądać wystawę o początkach idei harcerskiej, zwieńczonych zjazdem zjednoczeniowym organizacji skautowych w Lublinie w 1918 roku i utworzeniem jednego Związku Harcerstwa Polskiego, a także wystawę poświęconą twórcom polskiego harcerstwa Oldze i Andrzejowi Małkowskim.

Wystawy „Niepodległość Harcerstwem znaczona”, „Współtwórcy polskiego skautingu i harcerstwa” oraz „Olga i Andrzej Małkowscy”  zostały przygotowane przez Komendę Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Szarych Szeregów w Świdnicy we współpracy z Muzeum Harcerstwa w Warszawie oraz Świdnickim Ośrodkiem Kultury.  Zbiór plansz prezentuje historię ZHP i jego miejsce w międzynarodowych strukturach skautowych, a także akcentuje ważne dokonania jego członków, w wyjątkowo trudnych dla Ojczyzny czasach.

Wystawy, mają na celu upamiętnienie 100. rocznicy powstania Związku Harcerstwa Polskiego oraz 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wystawę można zwiedzać przez cały listopad, od wtorku do niedzieli, w godzinach 10.00-18.00.

wystawa harcerze

Atrakcje turystyczne