"I małe jest piękne". Gra Miejska na urządzenia mobilne

Miasto Świdnica wspólnie z partnerami z Czech – Miastem Trutnov i Stowarzyszeniem Podzvicinsko wydała w ramach projektu „I małe jest piękne” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis albumy o ciekawych „małych” zabytkach na pograniczu polsko – czeskim wraz z mapkami ich umiejscowienia oraz gry na urządzenia mobilne.


Album Świdnicy zawiera zdjęcia z krótkimi opisami w czterech językach (polskim, czeskim, angielskim, niemieckim) detali architektonicznych świdnickich kamienic – płaskorzeźby, wiatrowskazy, portale oraz epitafia, krzyże, rzeźby Świdnicy i okolic, które często są niezauważane przez mieszkańców miasta oraz turystów. Wystarczy tylko podnieść głowę, wytężyć wzrok i dostrzec to co jest niezmiernie ciekawe i piękne.

Więcej informacji o wspomnianych zabytkach można znaleźć na stronie internetowej projektu pod adresem www.imalejekrasne.podkrkonosi.eu .


W ramach projektu została również przygotowana nowoczesna gra geolokacyjna na urządzenia mobilne, która poprowadzi nas po świdnickich zabytkach i zaprezentuje historię powstania miasta i jej legendy. Grę rozpoczynamy przed Informacją Turystyczną na świdnickim Rynku. Wystarczy zeskanować kod QR, aktywować grę i poznać ciekawą historię miasta, w której spotkasz podstępnego bazyliszka nękającego Świdnicę i możesz pomóc schwytać sprytnego złodzieja, który okrada miejski skarbiec. Adres strony gry TUTAJ .

Gra ma dwie wersje językowe – polską i czeską.


Zapraszamy do zwiedzania i dostrzegania pięknych „małych” zabytków Miasta Świdnicy, Miasta Trutnov, Dvoru Kralowe i ich oklic. „To właśnie detale stanowią kolorowe kosteczki zagadkowej układanki w wielobarwnej architektonicznej mozaice” napisała autorka tekstów do albumu Świdnicy Monika Turzańska.

grafika cały obszar

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10