Wakacyjny pociąg muzealny - spacer po Świdnicy z przewodnikiem

PRZEJAZD POCIĄGIEM MUZEALNYM:

Weekendowy Pociąg Muzealny to forma spędzania wolnego czasu dla całych rodzin od 8 lipca do 13 września 2017 roku na Dolnym Śląsku. Zespół Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa oddaje do Państwa dyspozycji dwa pociągi – porannego CZERWONEGO BARONA i popołudniowego HILBERTA. Wycieczki pociągami specjalnymi z parowozem umożliwią wszystkim miłośnikom kolejowych podróży zwiedzanie 4 miejscowości – Jaworzyny Śląskiej, Świdnicy, Krzyżowej oraz Dzierżoniowa.

Ten historyczny skład porusza się po najstarszym fragmencie tzw. Podsudeckiej Magistrali Kolejowej. Jej początki sięgają pierwszej połowy XIX w. W lipcu 1844 r. Towarzystwo Kolei Wrocławsko – Świdnicko – Świebodzickiej oddało do użytku linię łączącą Świdnicę z otwartą rok wcześniej linią kolejową Wrocław – Świebodzice. W następnych dekadach linia była wydłużana by uzyskać swój ostateczny kształt w 1876 r.

Skład pociągu tworzy lokomotywa parowa TKt48-18 z 1951 r. oraz 3 wagony osobowe serii Ci28 i Bi29 z lat 1928-1930. Podróżni mogą kupić bilet w jedną lub dwie strony, odbyć podróż na całej linii lub tylko pomiędzy wybranymi stacjami. Godziny odjazdów oraz współpraca z lokalnymi samorządami umożliwiają odbycie spaceru śladem zabytków dawnej Świdnicy, Krzyżowej czy Dzierżoniowa.

SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD ORAZ CENNIK ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE MUZEUM - TUTAJ

 

SPACER Z PRZEWODNIKIEM:
Zapraszamy wszystkich pasażerów Wakacyjnych Pociągów Muzealnych do bezpłatnego zwiedzania Świdnicy w towarzystwie przewodnika przebranego w dawny strój kupiecki. W każdą niedzielę od 8 lipca do 27 sierpnia po przyjeździe o godz. 10:18 porannego pociągu „Czerwony Baron” na peronie świdnickiego dworca będzie czekał ubrany w dawny strój kupiecki przewodnik, który zaprosi wycieczkowiczów na blisko dwugodzinny spacer po najciekawszych zakątkach miasta i opowie o jego niezwykłej historii. Oprowadzaniem zajmować się będą na zmianę dwaj profesjonalni przewodnicy sudeccy. Na spacery z przewodnikiem zapraszamy także mieszkańców Świdnicy pragnących pogłębić wiedzę na temat swojego miasta. Zwiedzanie jest bezpłatne.

 

Projekt finansowany ze środków Gminy Miasta Świdnicy

pociag przewodnik

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10