Aktualności

Kongres Turystyki Polskiej. Jest zielone światło z Ministerstwa.

kongres logoMiło nam zakomunikować, że organizaowany w październiku 2016 Kongres Turystyki Polskiej uzyskał wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Czytaj więcej...

XXIII RAJD KSIĄŻĘCY - JEDLINA ZDRÓJ

jedlina3Zapraszamy na XXIII Rajd Książęcy. Tym razem odwiedzimy stosunkowo niedalekie, ale jakże urokliwe tereny Jedliny i Głuszycy. W programie: zwiedzanie Pałacu Jedlinka oraz spacer na trasie Głuszyca - Janovicky. Zapisy w Informacji Turystycznej w Świdnicy.

Czytaj więcej...

Ferie w Księstwie Świdnicko Jaworskim

ferie scaJuż niedługo ferie zimowe 2016. Dla tych, którzy pozostają w mieście mała podpowiedź co zrobić w czasie wolnym. Poniżej znajdziecie zestawienie zajęć i imprez odbywających się na terenie Księstwa Świdnicko-Jaworskiego.

Czytaj więcej...

Pociągiem specjalnym "RIESE" z Jaworzyny Śl. do Głuszycy

pociąg specjalny Riese 

W najbliższą niedzielę 24.01.2016 zapraszamy Państwa do przejazdu w inaugurującym sezon turystyczny 2016 muzealnym pociągu specjalnym „RIESE” na trasie Jaworzyna Śl. – Głuszyca – Jaworzyna Śl. Wyprawa pociągiem „RIESE” to nie tylko przejazd w zabytkowych (pochodzących z 1928 r.) wagonach prowadzonych przez lokomotywę parową TKt48-18, ale także możliwość zmierzenia się z jedną  z największych tajemnic Dolnego Śląska – podziemnym kompleksem Osówka w Głuszycy.

Czytaj więcej...

Wystawa czasowa "Świdnicka Szopka Bożonarodzeniowa"

wystawa szopka świdnica 

Zapraszamy do Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, gdzie do końca stycznia na wystawie czasowej "Świdnicka Szopka Bożonarodzeniowa" można podziwiać szopki bożonarodzeniowe z elemantami świdnickiej architektury.

Czytaj więcej...

ODLICZANIE

ŚWIĘTO DZIKA

03.06.2017

RekonstrukcjaJeszcze tylko

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10