KALENDARZ IMPREZ

Aktualności

Wieża Ratuszowa - tydzień po otwarciu

wieża miniatura1Już od ponad tygodnia zwiedzać można Wieżę Ratuszową, która po 45 latach ponownie góruje nad świdnickim rynkiem. Przypominamy, iż uroczyste otwarcie miało miejsce 17 listopada br.  i od tego dnia Wieża udostępniona jest dla bezpłatnie dla każdego chętnego.  Zwiedzać  ją  można co pół godziny od godz. 10.30 do 19.30 we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem poniedziałków, w które obiekt  jest nieczynny. Darmowe bilety   wydawane są cały czas w Informacji  Turystycznej w Świdnicy  , przy ul. Wewnętrznej 2 w poniedziałki w godzinach od 10.00 do 18.00, a w pozostałe dni tygodnia pomiędzy godziną 9.00 a 20.00.

Czytaj więcej...

Okolicznościowy Medal

medal wiezowy-mPowrót wieży ratuszowej do Rynku upamiętni specjalny okolicznościowy medal, przygotowany i wyemitowany przez firmę ARIKI Halina Pinkiewicz ze Świdnicy.
Na awersie medalu znajduje się stworzony na podstawie zdjęcia kunsztowny wizerunek Rynku z odbudowaną wieżą oraz napis „nowa wieża ratuszowa; Świdnica”, na rewersie uwieczniony został herb Świdnicy i rok – 2012.

Czytaj więcej...

V Rajd Książęcy

drezno mLokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” zaprasza Państwa na kolejny Rajd Książęcy. To już piąta edycja rajdu, tym razem mieszkańcy Księstwa Świdnicko – Jaworskiego wyruszą na eksplorację Drezna, gdzie będą mogli podziwiać cudowne budowle renesansowe, barokowe i klasycystyczne.

Czytaj więcej...

IV Rajd Książęcy - ruszyły zapisy

IVrajd ksiazecy1Już po raz czwarty Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” zaprasza Państwa na pieszą wędrówkę. Dodatkowo do zaproszenia na wędrówkę dołącza się Świdnicki Ośrodek Kultury, który wraz z LOT organizuje IV Rajd Książęcy. Tym razem IV Rajd Książęcy odbędzie się w dniu 20 października na terenie Błędnych Skał.

Czytaj więcej...

Punkty GOT za III Rajd Książęcy

książeczka gotTrasa III Rajdu Książęcego, okazała się bardzo ambitna, uczestnicy pokonali w przybliżeniu około 25 km trasy, co można było poczuć na drugi dzień w nogach. Po tak długiej i męczącej trasie na twarzach uczestników rysowały się uśmiech oraz duma, spowodowana przejściem i ukończeniem rajdu.

Czytaj więcej...

ODLICZANIE

XXX Rajd Książęcy

24.03.2018

RekonstrukcjaJeszcze tylko

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10